Dekoracje okienne

Rolety jako alternatywa dekoracyjna okna

Rolety doskonale mogą zastąpić inne dekoracje na naszych oknach. Ich estetyczny sprawdzi się zarówno w kuchni jak i w sypialni. Przestały być już domeną tylko mieszkań i pomieszczeń nasłonecznionych, ale jako element wystroju wnętrza sprawdzają się także w innych miejscach. W zależności od zastosowanego materiału mogą całkowicie zasłaniać wpadające promienie słońca lub też będą tylko je rozpraszać.

Nie musimy kupować gotowych rolet, możemy je również uszyć sami. Do tego celu nadają się materiały łatwo się układające jak np. bawełna czy len. Nie musimy decydować się na jeden rodzaj tkanin, możemy je ze sobą łączyć i dzięki czemu uzyskamy ciekawy kolorystycznie ostateczny efekt.

Dostępne na rynku tkaniny do rolet, są odpowiednio impregnowane, tak aby nie przyciągały nadmiernej ilości kurzu. Niektóre z nich potrafią umniejszać szkodliwe działanie gazów oraz nikotyny.

Najbardziej popularniejszymi od lat wzorami są figury geometryczne, motywy roślinne i ekologiczne. Nie można jedna ślepo podążać za modą, bo zastosowanie nieodpowiednich motywów do naszego wnętrza przyniesie więcej szkody niż zamierzonego pożytku. Nie tylko może zdominować wygląd pomieszczenia, ale także wpłynąć na jego wielkość i charakter.

Odpowiednio dobra roleta nie tylko będzie spełniać swoje funkcje użytkowe, ale jako odpowiednio dobrana dekoracja zatuszuje pewne niedoskonałości zarówno okna jak i wnętrza. Także przeciwnie może podkreślić walory samego okna jak i tego co znajduje się za nim.

Jeżeli mamy problemy z dokuczliwymi owadami, to godne polecenia są rolety wykonane z gazy poliestrowej. Dla bardziej wymagających klientów poleca się zamiast rolet, roletozasłonę, która za pomocą dodatkowych bocznych prowadnic szczelnie przylega do okna i nie uderza o okno.

Jak łatwo zauważyć szeroka gama rolet gwarantuje każdemu klientowi, że znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a co bardziej wymagający mogą sami złożyć własną roletę.